Meddőségi kivizsgálás során, amennyiben nem találunk kóros spermaleletet, súlyos petevezető-betegséget (mindkét oldali lezártság) vagy kritikus hormonértékeket a nőtagnál, akkor az asszisztált reprodukciós beavatkozások közül a legkisebb megterhelésű eljárást ajánljuk fel a pácienseknek. Ez a módszer az
inszemináció.
A továbbiakban ismertetett kezeléseket a Róbert Károly Magánkórház Meddőségi és Endoszkópos részlegének vezető főorvosaként, az intézet szakmai hátterével végzem.
A folyamat során minimális hormonális petefészek stimulációval kezeljük a hölgypácienst, és a megfelelő ciklusnapokon ultrahanggal ellenőrizzük a petefészekben a domináns tüsző érését.
Optimális érettségi állapot esetén, - pontosan időzítve - tüszőrepedést váltunk ki. A pár férfitagja által frissen leadott spermiumváladékot előkészítés – preparálás – után fecskendezzük be egy vékony katéteren keresztül a méh üregébe. A beavatkozás fájdalmatlan és nem megterhelő, ezért ambuláns kezelési eljárás során történik.
A spermium származhat a pár férfitagjától, illetve ha nincs megfelelő minőségű spermium, akkor donor sperma anyagból is. Az eljárás sikerességi rátája 15-20%, mely kedvezőbb a spontán „otthoni” teherbeesési aránynál (10-15%). Ez annak köszönhető, hogy az ovulációt mesterségesen időzítjük- és a spermaváladék bejutásának pontos idejét is mi határozzuk meg.
Donor inszemináció
Az eljárás folyamata egyezik a klasszikus inszeminációval. Azon pároknál végezzük, akik férfitagjánál nincs felhasználható sperma anyag, illetve azon egyedülálló – gyermeket akaró – nőknél, akik a törvényi szabályozásnak megfelelnek. Az eljáráshoz szükséges donor spermaanyagot, előzetes szerződéskötés után – a megfelelő anonimitást betartva - spermabankból tudjuk beszerezni.
Gyakran ismételt kérdések az inszeminációval kapcsolatban:
Szeretne többet megtudni a témával kapcsolatosan, vagy vannakmegválaszolatlan kérdései?
Forduljon hozzám bizalommal, kérjen időpontot most!